Oranžová kavárna

Oranžová kavárna není ledajakou kavárnou, kterých je ve Vašem okolí nespočet. V útulném prostředí naší Oranžové kavárny mají zákazníci možnost vychutnat si kvalitní kávu, zákusky a jiné pochutiny. Mohou posedět s přáteli a rodinou, děti si mohou pohrát jak v dětském koutku, tak na velké zahradě. Pobyt v Oranžové kavárně nabízí možnost bližšího seznámení s  našimi klienty služby Sociální rehabilitace. Na obsluze zákazníků kavárny a přípravě občerstvení se podílejí klienti Sociální rehabilitace, kteří tak mají možnost vytvořit si potřebné pracovní návyky, zlepšit se v komunikaci s neznámými lidmi, ale i budovat si potřebnou sebejistotu, že jejich dobře odvedená práce je zákazníky pozitivně hodnocena.

Práce v Oranžové kavárně je pro mnohé naše klienty první pracovní zkušeností, kde mají prostor zapojit se do běžného pracovního procesu. Při obsluze jsou jim nápomocni naši asistenti (pracovníci v sociálních službách), kteří pracovními činnostmi v Oranžové kavárně provázejí a jsou jim oporou při získávání pracovních návyků a nových dovedností s tím spojených.


Současně se zde zákazníci mohou dozvědět o dalších činnostech služby Sociální rehabilitace, ale i o ostatních poskytovaných službách organizace Barevné domky Hajnice. Kromě občerstvení si zákazníci Oranžové kavárny mohou zakoupit i drobné předměty, které byly vyrobeny za přispění klientů v Dílnách barevných příležitostí organizace Barevné domky Hajnice.

Oranžová kavárna je provozována za účelem boření pomyslných hranic mezi lidmi s mentálním a kombinovaným postižením a širokou veřejností.

Aktuální informace o dění v Oranžové kavárně najdete i na Facebooku Oranžová kavárna.

Adresa Oranžové kavárny:

  •  Žižkova 277, 541 01 Trutnov

Provozní doba:

  • Pondělí – Pátek                9:30 – 16:30
  • V době víkendů a státních svátků je kavárna uzavřena.

 

Nabídka kavárny:


Oranžová kavárna je součástí sociální služby Sociální rehabilitace.

Kontaktní osoba: Mgr. Zuzana Zapletalová

Provozní Oranžové kavárny: Gabriela Vosičková – tel.: 702 088 571.